מזרנים לשינה איכותית ומפנקת - מזרוני Mlily - איכות שינה איכות חיים

מזרנים / מזרונים

מגיע זמן בחיים שבו אנו מבינים שעל איכות השינה שלנו אנו לא יכולים להתפשר. שינה איכותית וטובה חשובה מאוד לבריאות ממובנים רבים. היא תורמת לריכוז, לתפקוד תקין של הגוף על המערכות השונות שלו, היא מסייעת ליכולת שלנו להתמודד ולפתור בעיות, היא עוזרת לנו להטמיע מידע טוב יותר וכתוצאה מכך הופכת אותנו לתלמידים טובים יותר. היא תורמת לגדילה, לחיזוק המערכת החיסונית והתמודדות עם מחלות ובעיקר, היא משפיעה על מצב הרוח שלנו ועל איכות חיינו באופן כללי. לכן לכל אורך ההיסטוריה אנשים רבים בוחרים להשקיע במזרונים שישפרו את איכות השינה שלהם במידה משמעותית.

ההיסטוריה של המזרן

ההיסטוריה של המזרנים מגיעה רחוק עד לתקופה הניאוליתית. בתקופה זו את המיטות בנו מעל הקרקע על מנת להרחיק לכלוכים ומזיקים, כאשר המזרן הראשון היה כנראה אסופה של עלים, דשא, קש או כל חומר טבעי אחר שהיה זמין לרפד את המיטה. פעמים רבות נעשה שימוש גם בעור של בעלי חיים מעל. אלפי שנים לפני הספירה, בפרס, מזרונים יוצרו מעור של עיזים ממולא במים, המצרים באותה התקופה ישנו על ענפי דקל גדושים. ברומא העתיקה של לפני הספירה ישנו על שקיות בד מלאות בחציר, קני סוף וצמר. בנוסף היו שהשתמשו שם בנוצות מילוי. בתקופת הרנסנס מזרונים יוצרו משקים של אפונה מלאים בחציר ועטופים במשי או קטיפה. ובאמצע המאה ה-18 החלו לכסות את המזרן בפשתן או כותנה.

ובשנים האחרונות…

משלהי המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 החלה הקדמה לתת את אותותיה, והגיעה גם אל עולם השינה. המצאות שונות ומגוונות החלו לצוץ כמו פטריות לאחר הגשם ושדרגו את איכות ומבנה המזרן. גם חומרי הגלם בהם נעשה שימוש החלו להשתכלל ולהשתדרג, נפתחו מפעלים ליצור מזרנים, החלו לשים דגש על שינה נוחה, מרווחת ואיכותית בתהליכי היצור השונים, המילוי הפך להיות מלאכותי ועוד. משנת אלפיים והלאה אפשר לומר שאפשרויות הבחירה הפכו לכמעט בלתי מוגבלות ושפע של עיצובים זמינים בחנויות עם תכונות ומאפיינים ייחודיים: זיכרון, אלסטיות, התאמה אישית לגוף, נוחות, רכות ועוד.

סוגי המזרונים הפופולריים ביותר בשוק

בבואכם לקנות מזרן חדש עליכם קודם כל להכיר את הסוגים הקיימים, על היתרונות והמאפיינים הייחודיים להם. בין סוגי המזרנים הפופולריים כיום:

מזרן קפיצים

כשמם כן הם, מזרני קפיצים מכילים קפיצים, וסוג זה של מזרנים עבר המון גלגולים לאורך השנים. ישנם כאלו אשר מאמינים שמזרנים עם קפיצים עלולים להזיק לבריאות, אולם אין ספק שהסוגים האיכותיים מציעים מקסימום נוחות, עמידות והתאמה לצרכים. כפי שנגזר משמו, מזרן עם קפיצים יהיה קפיצי, רך ונוח.

מזרן אורתופדי

מזרן אורתופדי מעוצב על מנת להתאים לצרכים ארגונומיים ואורתופדיים, בדומה למזרן קפיצים גם סוג זה מאד פופולרי ועבר שינויים רבים לאורך השנים. כיום ישנם סוגים רבים של מזרונים אורתופדיים אשר שונים זה מזה בהתאם לדרגת הקשיחות, מספר השכבות במזרן, מידת התמיכה בגוף, מידת ההתאמה האישית לגוף ועוד.

מזרני ספוג

סוג נוסף של מזרונים אלו הם מזרני הספוג. בניגוד לדגמים אחרים של מזרנים זהו סוג פשוט שמורכב מספוג בלבד, הוא קשיח יותר אך רמת העמידות שלו פחות גבוהה. כאשר בוחרים במזרנים עם ספוג מומלץ לוודא שהדגם הנבחר משלב בתוכו שכבות של חומרים, הן בשביל הגדלת רמת העמידות של המזרן והן עבור הגדלת התמיכה בגוף. בקניית מזרון זוגי מומלץ לבדוק מזרני ספוג איכותיים כמו מזרני לטקס או ויסקו. ספוג איכותי שומר על צורתו לשנים רבות ומאפשר לכל אחד מבני הזוג נוחות מקסימלית מבלי להפריע לשני.

מזרן מתכוונן

גם כאן שם המזרן מעיד על תכונותיו, סוג זה של מזרונים מציע לבעליו אפשרויות כיוונון משתנות של המזרן ומידת התאמה גבוהה למשתמשים. ככל שהמזרן יהיה איכותי יותר יהיו לו אפשרויות כוונון מגוונות יותר וישנם אפילו סוגים שיכולים להתאים את עצמם למשתמשים בהם באופן מלא. אפשרויות הכוונון משתנות מדגם לדגם ועונות על צרכים מגוונים.

הזמן הארוך והחשוב שאנו חולקים עם המזרן שלנו

האדם הממוצע חולק עם המזרן שלו 6.8 שעות בממוצע כל לילה, כאשר זמן השינה המומלץ לשנת לילה טובה ואיכותית נע בין 7-9 שעות. אין ספק כי מדובר בזמן ארוך, אך בעל חשיבות. אילו נדלג על או נימנע משנת לילה טובה מערכות הגוף והמוח שלנו לא יתפקדו כראוי ואנו נסתכן בתופעות לוואי כמו: חוסר איזון הורמונלי המשפיע על מצב הרוח, בעיות בריאותיות כמו מיגרנות, זמן תגובה איטי יותר, כאבי ראש, לחץ דם גבוה, פגיעה במערכת החיסונית, בעיות פיזיולוגיות ועוד. היות ואנו מבלים במיטה כשליש מחיינו, עלינו להשקיע במזרונים שלנו. ממש כשם שאנשים שמבלים במשרד רוב שעות היום דואגים לשבת על כסא בעל איכויות ויתרונות, כך כולנו, שמשתמשים שמזרונים לאורך שעות רבות וטובות, צריכים לדאוג שהמזרנים בהם אנו משתמשים יהיו כמה שיותר איכותיים, ללא פשרות.

איך בוחרים מזרן?

היינו רוצים לחשוב שמזרן טוב הוא מזרן לחיים, אך בפועל, אורך חייהם של מזרנים הנו קצר יותר ועליכם להחליף את המזרן שלכם אחת לעשר שנים. כאשר בוחרים מזרונים יש לשים לב לכמה וכמה פרמטרים. הראשון הוא נוחות. ישנם אנשים שיעדיפו מזרן רך וקפיצי בעוד שאחרים מזרן קשיח. פרמטר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא ההתאמה לגילאים שונים. פרמטר זה חשוב בכל גיל אך בעיקר כאשר בוחרים מזרנים לילדים ולקשישים. מזרן אורתופדי למשל יהיה אידיאלי לגוף שנמצא בתהליכי גדילה או לחלופין לגוף שסובל מאתגרים בריאותיים. מזרנים איכותיים יספקו את מידת התמיכה הנדרשת לגוף, יציעו יתרונות אורתופדיים ויהפכו את השינה לחלומית.

אחת ולתמיד – מזרן או מזרון?

אחת השאלות היותר נפוצות היא איזו מילה יותר נכון להגיד – מזרן או מזרון?

על פי האקדמיה העברית ללשון, על אף שהמילה מזרון שגורה בפיהם של אנשים רבים, הצורה התקנית והנכונה היא מזרן. ואיך יודעים? בתלמוד נראית המילה כשהיא מנוקדת עם קמץ תחת האות רי"ש ובמקומות בהם היא לא מנוקדת היא אינה נכתבת עם וי"ו. מקורה של המילה מזרון היא מהגייה אשכנזית. ואם תהיתם מהו מקור המילה, מקורה במעין חגורה שפעם נהגו לכרוך סביב מוטות המיטה על מנת שלא ייפרדו. אז הם היו לכם ספקות בנושא של מזרנים / מזרונים, זו ההוכחה שמזרן זו הצורה התקנית, אחת ולתמיד.

ישנם סוגים שונים של מזרונים, על מנת לבחור את הסוג המתאים לכם, מומלץ כי תכירו את האפשרויות הקיימות ותפנו לקבלת ייעוץ מטעם צוות החנות, על מנת שיכוון אתכם לבחירה הנכונה והמתאימה ביותר לצרכים שלכם.

https://mlily.co.il/wp-content/uploads/2017/08/Asset-9.png

Copyright & Design by OPTIMUM. All rights reserved.